Zkušenosti s Foxentry: Martina Kohoutová z e-shopu Jak na auto

27. 3. 2019 11:39

Foxentry
Zkušenosti s Foxentry: Martina Kohoutová z e-shopu Jak na auto

Chceme vám každý měsíc představit jednoho uživatele nástroje Foxentry pro pohodlnější vyplňování formulářů a čistá data v databázích. Dnes jsme poprosili o krátký rozhovor Martinu Kohoutovou, jednatelku společnosti JAK NA AUTO s.r.o., která provozuje i stejnojmenný e-shop.

Představte prosím krátce e-shop Jak na auto.

Společnost JAK NA AUTO s.r.o. je na trhu od roku 2012. Patříme mezi středně velké e-shopy a jak již z názvu vyplývá, zabýváme se prodejem zboží pro automobily (od žárovek až po oleje, autobaterie, autodoplňky, pneumatiky atd.). 

Co vás na práci v e-shopu nejvíce baví?

Jsme rychle rostoucí společnost, což přináší každý den nové výzvy jak v oblasti logistiky a personálního složení, tak i v mnoha jiný směrech. Žádný den není stejný 🙂 Jsme nadšeni pro náš obor, a proto nás baví práce se zákazníky – pomáháme plnit jejich přání, řešit potíže se servisem vozů, a to vše za férové ceny.

Co vám naopak v každodenní práci bere hodně času, a přitom to děláte nerada?

V poslední době asi boj s přepravními službami a jejich ne/kvalitou. Mnoho zákazníků si stěžuje na neochotu řidičů, v ojedinělých případech dojde i na slovní urážky. Občas se stane, že řidič „nezastihne“ zákazníka doma, byť u domu ani nezazvoní.

Jaké UX problémy obecně jste řešili ve svém e-shopu a jaké konkrétně při vyplňování formulářů?

Často se stávalo, že zákazníci špatně vyplnili adresu, nebo ji uvedli nekompletní, což komplikovalo následný expediční a fakturační proces. V konečném důsledku byl nespokojený sám zákazník, pokud mu z důvodu špatné adresy nebyl přepravce zboží schopen doručit.

Zdokonalujete UX svého e-shopu pravidelně?

Často provádíme A/B testování nových funkcí, případně nové grafiky a rozmístění prvků. Zapracováváme požadavky zakazníků do plánů rozvoje webu tak, aby pro ně nákup byl co nejpříjemnější.

Jaký nejvýraznější efekt mělo nasazení Foxentry na vaše formuláře nebo databáze?

Snížil se počet „lidských“ zásahů do oprav adres – díky tomu dokážeme být mnohem efektivnější a rychlejší. A to jsme přesně potřebovali.

Vylepšili byste Foxentry nějak? Chybí vám nějaká funkcionalita?

Prozatím nechybí.

Chystáte ve svém e-shopu nějakou zajímavou novinku pro zákazníky, na kterou byste chtěli upozornit?

Ano chystáme, jako každý rok zařazujeme nové kategorie zboží, letos chystáme vlastní YouTube kanál. Ukážeme zákazníkům, jak si zboží správně vybrat, jak pečovat o svůj vůz a mnoho dalšího. Přijdeme s praktickými návody, jak provádět základní servisní úkony bez návštěvy u mechanika.

Děkujeme za rozhovor a za 14 dní přineseme další zkušenost uživatelů Foxentry.

Anna Sálová

Anna Sálová

Anička se věnuje copywritingu a obsahové strategii přes 5 let. Začínala na volné noze, aby pak vedla copywritery v agentuře H1.cz. Odtud už byl jen kousek k založení vlastní obsahové agentury Content Wizards. Na jaře 2018 jí vyšla kniha Kreativní copywriting.

Marketing
Open-source CMS platforma pro tvorbu e-shopu na míru: Kterou vybrat?

Open-source CMS platforma pro tvorbu e-shopu na míru: Kterou vybrat?

25. 4. 2019 12:58

Možná jste to zažili i vy sami – poptali jste web/e-shop na míru a daná firma vám ho na svém vlastním řešení naprogramovala. Problém ovšem...

Přečíst
UX
Tomáš Málek: Jak přemýšlet nad guidelines pro grafiku webu

Tomáš Málek: Jak přemýšlet nad guidelines pro grafiku webu

11. 4. 2019 14:10

Často se ve své praxi Art Directora webové agentury setkávám s otázkou, jak by měly vypadat ideální podklady pro tvorbu grafiky webu. Zkusil jsem pro...

Přečíst
Marketing
Ostatní
5 českých e-shopů s nejoriginálnějším sortimentem

5 českých e-shopů s nejoriginálnějším sortimentem

4. 4. 2019 14:57

Zatoužili jste po e-shopu, ale pořád nevíte, co vlastně chcete prodávat? Inspirujte se u 5 českých e-shopů, jejichž sortiment je eufemisticky řečeno hodně neobvyklý. DarujHovno.cz...

Přečíst

Buďte stále v obraze

Novinky
Informace
Trendy