Přidáno nové omezení dle zemí a skrytí validace

25. 7. 2018 14:26

Foxentry
Přidáno nové omezení dle zemí a skrytí validace

Na základě podnětů několika klientů a testerů jsme dnes do Foxentry přidali nové nastavení, které vám umožní přizpůsobit si funkci a zobrazení hlášek dle libosti.

Možnost omezení Foxentry podle zemí

Na některých webech je možnost přepnutí země trošku nešikovně až dole, stává se tedy, že než se k přepínači dostane např. zákazník ze Slovenska, snaží se nejprve zadat adresu, což mu Foxentry vyhodnocuje jako nevalidní. Momentálně ještě není zveřejněný slovenský našeptávač adres, takže se stávalo, že zákazníci ze Slovenska mohli být zmatení.

Nyní to řeší nové nastavení, díky kterému je možné Foxentry vypnout pro jiné země než je ČR. Funguje to na základě geolokace návštěvníka.

Výchozí nastavení pro všechny projekty je nyní „Pouze ČR“. Do té doby, než zveřejníme slovenský našeptávač adres.

Možnost vypnutí vizuální validace

Dalším novým nastavením je možnost vypnutí zobrazení stavu validace pro návštěvníka webu. Můžete si nastavit např. to, že se mu budou zobrazovat pouze validně zadané informace (pokud zadá správně adresu, tak se mu zobrazí zelená check ikonka, když naopak zadá něco nevalidního, neukáže se mu nic). Tímto způsobem můžete tak využívat např. našeptávač adres a dovolíte zákazníkovi do adresy napsat i něco jiného. Občas se stává, že tam připisují např. číslo bytu či doplňující informace.

Tohle nastavení najdete v detailu validátoru a jde tedy nastavit pro každý validátor zvlášť. Každá služba na vašem webu může mít různé stupně hodnocení validity. Je tedy na vás, jestli chcete dát zákazníkovi více prostoru, nebo trváte na čistějších datech.

Plány do blízké budoucnosti

Nyní je naší prioritou zveřejnění našeptávače slovenských adres a firem, což by se nám mělo podařit začátkem až polovinou Srpna. Máme v plánu to propojit trošku inteligentněji a nabízet návštěvníkům adresy české i slovenské v závislosti na jejich poloze a nastavení prohlížeče. Je to z již výše zmiňovaného důvodu, kdy se na několika webech nachází přepínač jazyka až úplně dole ve formuláři. Pracujeme také na inteligentní opravě zadaných údajů tak, aby se zadané adresy byly schopné samy opravit i bez toho, aniž by návštěvník využil našeptávač.

Další novinky budeme zveřejňovat zde na blogu.

Děkujeme, že nedatlujete 🙂

Pavel Hrdlička

Pavel Hrdlička

Zakladatel Foxentry a generál v bitvě proti klavesnicovým datlům. Dlouholetý milovník webdesignu a chytrých řešení, který podniká už téměř od školky.

UX
Co je UX writing a jakou roli hraje ve vašem projektu?

Co je UX writing a jakou roli hraje ve vašem projektu?

14. 11. 2019 13:12

Weby, e-shopy, aplikace, orientační systémy nebo ovládací panely – nejen tam najdete více či méně povedené UX texty, tedy texty pro uživatelská rozhraní. Jak na...

Přečíst
UX
Checklist pro lepší formuláře: Kolik z 11 tipů používáte?

Checklist pro lepší formuláře: Kolik z 11 tipů používáte?

7. 11. 2019 14:35

Máte e-shop na míru, nebo web, kde jste si formuláře navrhovali sami? Projděte si 11 zásad, kterými průchod formulářem uživatelům zpříjemníte. Protože, co si budeme...

Přečíst
Foxentry
UX
Srovnání objednávkových formulářů u nejoblíbenějších českých e-shopových řešení k pronájmu

Srovnání objednávkových formulářů u nejoblíbenějších českých e-shopových řešení k pronájmu

31. 10. 2019 14:34

Jelikož jsme ve Foxentry odborníci na formuláře, nemohli jsme si neposvítit na řešení formulářů na nejpopulárnějších e-shopových platformách k pronájmu. Zhodnotili jsme pro vás objednávkové formuláře...

Přečíst

Buďte stále v obraze

Novinky
Informace
Trendy