Nejzajímavější akce a konference pro e-shopaře a marketéry v zimě a na jaře 2020

16. 1. 2020 16:23

Marketing
Nejzajímavější akce a konference pro e-shopaře a marketéry v zimě a na jaře 2020

Nový rok si žádá nové know-how. Ať už jste si předsevzali, že se letos budete více vzdělávat, nebo jen hledáte příležitost k networkingu s lidmi ze stejného oboru, tyhle akce vás určitě nezklamou.

29. ledna: Veletrh a konference Reshoper pro e-commerce komunitu

Ráno se zorientujte na trhu konzultantů, agentur a nástrojů v e-commerce a kolem poledne se přesuňte na konferenci, kde vystoupí 9 českých řečníků. Akce z dílny autorů Marketing Festivalu slibuje poradenskou zónu, kde můžete nasbírat rady od zkušených odborníků ohledně všeho, co se týká e-shopů, od UX až po právo a daně. 20 minut můžete zpovídat vybraného poradce, aby se tak dostalo na všechny zájemce. Těší se na vás třeba Honza Kvasnička nebo Jirka Chomát.

TIP: Ještě jste svůj podnik nerozjeli? Využijte na Reshoperu mentoring zdarma od přítomných odborníků z projektu Podnikni to!

3.- 5. února: Retail Summit

Největší setkání maloobchodníků ve střední Evropě? Rozhodně Retail Summit. Letos navíc téma hraje do karet e-shopařům – leitmotivem budou nové technologie, nástup nových „nekamenných“ distribučních i komunikačních kanálů a digitální transformace. První den promluví vrcholoví představitelé brandů, jako jsou O2, dm drogerie markt ČR, Albert nebo Kofola následováni panelovými diskuzemi, 2. den je věnován specializovaným blokům podle vašeho zaměření – udržitelnost, space plán, supply chain atd.

7. března: New Media Inspiration a 12. března: Brandstorming

Na březen se chystají hned 2 zajímavé jednodenní akce od organizátora TUESDAY Business Network a Internet Info. První akce, New Media Inspiration 2020, propojí akademické prostředí s médii a zaměří se na data a vyhodnocování marketingových a mediálních aktivit. Trio moderátorů Šlerka, Koubský a Simkanič slibuje energickou jízdu.

Druhá akce, Brandstorming, potěší odborníky na značky, kteří se zde mohou potkat s Michalem Pastierem ze Zaraguza, který je známý svými inspirativními přednáškami a hlavně skvělými kampaněmi, které sbírají ceny i vydělávají. Jak se stal se svou kampaní prvním finalistou soutěže Euro Effie v historii ČR a SR v kategorii Best of The Best Europe, vám poví právě na Brandstormingu.

2.-3. dubna: Czech On-line expo a 23.-24. dubna: Marketing Festival

15 tematických konferencí v rámci jedné akce nebo trh influencerů? To je jen ochutnávka zvláštností letošního 3. ročníku veletrhu pro e-shopaře na Výstavišti v Holešovicích z dílny produkčního týmu kolem Honzy Kalianka. Navíc za opravdu symbolickou cenu vstupenky, ve které máte nejen veletrh, ale i 90+ přednášek.

TIP: Čtenářům Foxentry Honza navíc poodhalil zákulisí přípravy takové akce, jako je Czech On-line expo: „Organizaci celé akce zvládají 2 lidé s tím, že 3/4 roku pracují na 1/4 až 1/2 úvazek a zhruba 3 měsíce před akcí pak na plný úvazek. Na samotné akci spoléháme na prověřené dodavatele a vlastní ověřený team – na místě nás není ani 20 a vše klape, jak má. Preferuji kvalitní prověřené lidi před armádou brigádníků. Největší výzvou je získání vystavovatelů – všichni o nás vědí, ale málokdo si umí představit, že by vystavoval, protože na to v ČR firmy nejsou zvyklé. I proto s nimi pracujeme a letos pro ně vydáme manuál, jak k veletrhu přistupovat a vytěžit z něj co nejvíce. V letošním roce očekáváme mezi 5 až 8 tisíci návštěvníků, což je podle mého názoru hranice, kterou jsme schopni v ČR na akci dostat.“ S Honzou jsme si povídali o e-shopech také v nedávném rozhovoru pro Foxentry.

Vrcholem sezóny je pak rozhodně Marketing Festival, který se jako jediný, co se týče slavných spíkrů, může měřit s mezinárodními akcemi. I když přednášky světových es často zazněly už jinde, akce je především skvěle zorganizovaná, plná dobrého jídla a skvělých afterparties. Stinnou stránkou je separátní příplatek za workshopy. Mrkněte se na dokument Making a Marketer s letošními řečníky.

TIP: Organizátorem Marketing festivalu je Jindřich Fáborský, který si s námi povídal o tom, jak připravoval pro akci personalizované videopozvánky.

12. května: Newsfeed DAY

V květnu se koná akce pro fandy výkonnostního marketingu na Facebooku a Instagramu. Držet krok s novými funkcemi vám pomůže přednášející přímo z Facebooku. V pražské Lucerně budou spíkrům sekundovat čísla a case studies.

16. června: LinkedIn Summit

Jedni ho pořád neberou vážně, jiní mu predikují velkou budoucnost. Jedno je ale jasné – pro HR odborníky a HR marketing jde o must-have sociální síť. Jak LinkedIn smysluplně a efektivně využít? O své zkušenosti se podělí marketéři a HR specialisté z firem jako jsou Alza, Direct Pojišťovna nebo J&T Banka.

Anna Sálová

Anna Sálová

Anička se věnuje copywritingu a obsahové strategii 7 let. Začínala na volné noze, aby pak vedla copywritery v agentuře H1.cz. Odtud už byl jen kousek k založení vlastní obsahové agentury Content Wizards. Na jaře 2018 jí vyšla kniha Kreativní copywriting.

Foxentry
UX
Velká případová studie Benu.cz

Velká případová studie Benu.cz

11. 6. 2020 16:07

Podívejte se na reálný přínos Foxentry na jedné z největších českých lékaren. Ve velkém A/B testu jsme testovali několik metrik a výsledky vás jistě mile...

Přečíst
Ostatní
Marek Hrkal z odprezentuj.cz: Přestaňte dělat “tofu” prezentace

Marek Hrkal z odprezentuj.cz: Přestaňte dělat “tofu” prezentace

24. 4. 2020 14:47

Při pomyšlení na powerpointovou prezentaci se vám otevírá kudla v kapse? Nebo je naopak vaší oblíbenou formou pro představení nápadů a předání informací? Marek Hrkal...

Přečíst
Foxentry
Propojili jsme se s Upgates

Propojili jsme se s Upgates

8. 4. 2020 16:39

Pro všechny klienty, kteří nyní využívají Upgates ,nebo alespoň do budoucna plánují využívat, máme skvělou zprávu. Stali jsme se oficiálním doplňkem této platformy. Náš doplněk...

Přečíst