Články v kategorii

Mapování vstupů – ruční nastavení

Aktualizováno před měsícem

Tento návod je pro uživatele, kteří nechtějí mapovat vstupy pomocí webového konfigurátoru, což je jednodušší způsob. Tato varianta je určena spíše pro pokročilejší uživatele, kteří mají alespoň základní znalost HTML.

  1. Ujistěte se, že máte na svém webu či formuláři vložený script Foxentry a následně ve vašem projektu přejděte do nastavení a v horním menu klikněte na službu, kterou chcete nastavit.
  2. Klikněte na Nastavit ručně v dolní části obrazovky.

Nyní přidáváte nový validátor

Po kliknutí na tlačítko Nastavit ručně se vám otevře okénko přidání nového validátoru. Validátor si představte jako skupinu kolonek, které s sebou souvisí – v případě našeptání adres je to např. Ulice a č. p., Obec, PSČ. Pokud tedy vyberete nějakou ulici z našeptávače, vyplní se všechny kolonky. Někdy se stává, že těchto validátorů potřebujete více (v nejčastějších případech je to např. fakturační adresa a dodací adresa – tedy 2 odlišné adresy, které potřebujete mít oddělené).

Zadejte HTML identifikátor jednotlivých vstupů

Nyní je potřeba zadat ID jednotlivých kolonek na vašem webu a přiřadit k nim naše označení (funkcionalitu kolonky). Každý web je trochu jiný, takže se jednotlivé identifikátory mohou lišit. Nejjednodušší způsob, jak je zjistit je např. pomocí nástroje pro vývojáře ve vašem prohlížeči. Stačí kliknout pravým tlačítkem na kolonku a dát Prozkoumat.

Můžete narazit na různé typy zápisu, zde jsou některé nejrozšířenější:

#email – takto označíte v administraci foxentry prvek, který má nastavený parametr id=“email“
.email – tímto způsobem zadáte v administraci prvek, který je označen parametrem class=“email“
[name=email] – označuje prvek, který obsahuje parametr „name“ s hodnotou „email“ – tedy name=“email“

Dodatečné nastavení validátoru

V okně validátoru máte možnost ještě níže nastavit dodatečné věci, které nejsou povinné:

Propouštění jen validních údajů – Pokud máte toto nastavení povolené, může se stát že nějaký údaj ve formuláři bude vyhodnocen jako nevalidní (červené ohraničení s křížkem), a tedy správně by formulář neměl jít odeslat (tady záleží na nastavení vašeho webu viz. callback). Pokud jste tohle nastavení nepovolili, nevalidní vstupy se označí maximálně výstrahou (oranžové ohraničení s ikonkou vykřičníku) a formulář by měl jít po správném nastavení odeslat.

Omezení pouze na některé URL adresy – pokud máte vložen script Foxentry na všechny vaše podstránky, může se stát, že na některých z nich nebudete chtít využívat nějaký validátor. Právě k těmto situacím je vhodné omezení podle URL adres. Pomocí jednoduchých podmínek můžete např. na všech URL, co začínají určitým slovem, povolit či zakázat tento validátor.

Příklad: používám e-mailový validátor ve sběru mailů k newsletteru na úvodní stránce webu. Nechci ho ale používat i v administraci webu. Zvolím teda podmínku URL začíná na /admin a dám zakázat 


Pořád nevíte? Ozvěte se nám